Pınar KAYMAK
nermin abla Bilindiği gibi, günümüz şartlarına göre, değişen, gelişen yöntem ve tekniklere pek çok sürücü kursu direksiyon eğitimini tam anlamıyla verememektedir.
Bunun pek çok nedeninin olması yanında iki bin yıllarda değişen piyasa şartları, diğer özel sürücü kurslarının kurumsal yapıları, uygulanan ücret politikaları özellikle de kurs ücretlerinin %50 oranında gerilemesi önemli rol oynamaktadır. Bu yaşanan olumsuzluklar, direksiyon eğitiminin kalitesini ciddi anlamda etkilemektedir.
Son yapılan istatistiklere göre, her  yıl tüm dünyada 500,000 insan karayolu trafik kazalarında hayatını kaybetmektedir. Ülkemizde ise, meydana gelen trafik kazalarının yaklaşık % 90’ı insanların hataları sonucu meydana gelmektedir. Yaşananların psikolojik, sosyal ve ekonomik boyutunun oldukça ürkütücü olması trafik kazalarından korunmayı gerektirmektedir. Tabi ki bunun içinde trafik kurallarını öğrenip, bu kuralları uygulamak oldukça önemlidir. Sürücülerin tam anlamıyla "sürücü teorik eğitimi"ni almadan  kart sahibi olmaları trafikte can güvenliği riskini arttırmaktadır.

Bu yönüyle, biz "Merhaba Sürücü Kursu" olarak politikamız gereği trafik çevresinin güvenle işleyebilmesi adına gerekli olan kuralları ve sorumlulukları tüm bireylere empoze değil de benimseterek başarının kazanılacağını bilmekteyiz.
İşte bu amaçla kursumuzun bünyesinde önemli bir yenilikle karşınızdayız. Bu amacı beraberce gerçekleştireceğimize inandığımız Pınar Kaymak Hanımefendiyi kadromuza dahil ettik. Direksiyon eğitiminde gerekli bilgiye ve tecrübeye sahip olan, misyonu ve duruşuyla Pınar Hanım, bu ayrıcalığı bizlere sunmaktadır. Böylesi bir ayrıcalık için hazırladığımız özel direksiyon eğitim programı aşağıda sunulmaktadır:

ÖZEL DİREKSİYON DERSLERİ

1.Paket (Deneme Paketi) (100 TL)

Süresi 2 saattir. Adayın arabaya adaptasyonunun tespiti ve arabayla çok yoğun olmamakla beraber akan trafikte kullanımı.
 1. Saat: Araba tanıtımı,  durma-kalkma ve U dönüşü kontrolü.
 2. Saat: 1. ve 2.vites değişimi ve direksiyon hakimiyetinin sağlanması.

2.PAKET (YOĞUN TRAFİĞE HAZIRLIK ÇALIŞMASI ) ( 600 TL)

 1. Saat: Araba tanıtımı,  durma-kalkma ve U dönüşü kontrolü.
 2. Saat: 1. ve 2.vites değişimi ve direksiyon hakimiyetinin sağlanması.
 3. Saat: Geri çalışması; düz geri gitme ve yanyana duran araçların arasından çıkma ve geri geri sokak arasına  girme.
 4. Saat:Rampa çalışması ve 3.vitese geçme vites küçültüp büyütme.
 5. Saat: Refüjlü bir yolda akan trafiktee araç kullanma (Kağıthane-Sütlüce) bölgesinde ana caddede gidiş gelişler.
 6. Saat: Trafiğin yoğun olduğu (Eyüp-Mecidiyeköy) bölgesinde kullanımlar.
 7. Saat: Sokak  aralarında kullanım tercihen adayın kendi ev çevresi tercih edilir.
 8. Saat : E-5 üzeri ve Boğaz Köprüsü trafiğine çıkış.
 9. Saat: Süratli gidilmesi gereken trafikte şerit değiştirme ve sollamalar.
 10. Saat: 2 araç arası park çalışması.
 
YÜKSEL BAHÇECİDEN ŞİİRLER...

Yüksel BAHÇECİ
Beşikten mezara kadar öğrenmek ama herşeyi öğrenmek heralde Yüksel Hoca'ya en fazla uyan bir ifadedir. Yüksel Hoca'nın öğrenme isteği onda bir sevdaya dönüşmüş. Öğrendiklerini sergilemesi ayrı bir güzellik. Kursumuzun diğer hünerli elemanlarını hünerlerini zamnla burada sizlerle paylaşacağız. Eğer adaylarımızdan bizimle paylaşacakları bu gibi birşeyler var ise sayfamızın kendilerine açık olduğunu belirtmek isterim.
Sevgi ve Saygılarımla...
Merhaba Sürücü Kursu
 
 
 
EĞİTİM SİZLERLE DAHA GÜZEL.

Arzu ÇAKIR

Yüksel BAHÇECİ

Canan SOLMAZ
Motor - Trafik ve İlk Yardım derslerine giren hocalarımız kursumuzun eğitimdeki başarısında önemli katkıları olmuştur. Uzun yıllardır beraber çalıştığımız bu değerli hocalarımızla sürekli çalışmayı kursumuz için ve adaylarımız için bir kazanç olarak görüyoruz. Arzu Hocamız spora olan ilgisi, Yüksel Hocamızın sertifikalı kurlara olan ilgisi, Canan Hocamızın kitap okuma ve sinemaya gitme ilgisi belli başlı özellikleridir. Kendilerine hayat boyu başarı ve mutluluklar dileriz.

BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİZ.İsmail KORKMAZ
Direksiyon Öğretmeni
Merhaba Sürücü Kursunu diğer sürücü kursları marka olarak görürler.Bizim nazarımızda her kursun bir saygınlığı vardır.Kursumuzun marka olarak değerlendirilmesi, bizi sorumlu bir işletmeci yapmaktadır.
Kurum marka ise çalışanlarıda kuruma layık olmalıdırlar.Merhaba Sürücü Kursu çalışanları bilgi,görgü,insani ilişkileri ve saygınlıklarının yanında meziyetleri de olan kişilerdir. Kursumuzda eğitim verenlerin öncelikle kalıteli eğitmen  olmalarına dikkat ediyoruz. İşte bu özelliklere taşıyan direksiyon hocamız İsmail Korkmaz bir koltukta dokuz karpuz taşıyor.Fahri cami imamı,boksör ve davudi sesiyle şöhret basamaklarını tırmanan müstakbel sanatçı.Tüm yaşamında başarılar ve mutluluklar dileriz.
TEBRİKLER!


Bilal BAŞTEPE
Merhaba Sürücü Kursu olarak eğitimi en üst seviyede vermeye gayret ediyoruz. Teorik ve pratik eğitimlerimizde adaylarımızın en üst derecede verim almalrını sağlıyoruz. Öncelikle bu verimin en üst seviyede olması için hocalarımızın seçiminde oldukça titiz davranıyoruz.Sınavlar neticesinde adaylarımızın başarısı her eğitimci gibi öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi ziyadesiyle mutlu etmektedir.Değerli adayımız Bilal Baştepe girdiği bütün sınavlardan tam puan alarak kursumuzun guru kaynağı olmuştur. Merhaba Sürücü Kursu olarak Bilal Baştepe'yi bu başarısından dolayı ödüllendirdik. Başarısının devamı dileğiyle hayat boyu mutluluklar temenni ederiz.
TEŞEKKÜRLER!


Mehmet ÖZDEMİR
  Rekor bir seviyede ehliyet aldı.
sevgili mehmet özdemir, Kursumuza E sınıfı ehliyeti için müracaat etti.
Daha sonra sırası ile D (Tır), A2(Motorsiklet), G (İş Makinesi) Ehliyetlerini aldı.
G ehliyeti İş makinesi ehliyet türüdür.Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'nun
tanımladığı her işmakinesi sınavı ayrı ayrı yapılmaktadır.Yani Bakanlıkça tanımlaması yapılan Her makinenin
kullanımında o makineye ait operatör belgesi olması gerekir.
Bu bağlamda kursiyerimiz Mehmet ÖZDEMİR 5 adet Operatör Belgesi alarak
toplamda 8 adet sertifika almıştır.Kursiyerimize teşekkürler eder, ömür boyu güzellikler dileriz.
 
SAYIN MÜDÜRÜMÜZ HOŞ GELDİNİZ.


Turap TURHAL
Merhaba Sürücü Kursu olarak hizmetimizi kurulduğumuz günden bugüne kadar öncü bir kuruluş olarak sürdürdük. Sürücü kursları içerisinde markalaşan kursumuz eğitimini hizmet kadrosuyla birlikte en üst seviyede tutmayı temel ilke edinmiştir. Kaliteli eğitim, kaliteli hizmet ancak kaliteyi hedef olarak seçenlerin yapabileceği bir iştir. Kaliteli eğitim ve kaliteli hizmet istemekle olmaz, hizmet ekibinin de aynı kaliteli vasıflara sahip olması gerekir. Bu anlayışla çalışma arkadaşlarımızın seçiminde de titiz davranıyoruz. İşte yeni müdürümüz bu vasıflara hayiz olan değerli bir eğitimci arkadaşımızdır.
      1956 Nevşehir Kozaklı doğumlu olan müdürümüz Konya Selçuk ve Anadolu Üniversitesinden Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni olarak mezun oldu. Çeşitli okullarda öğretmen, müdür yardımcısı ve müdür olarak görev yaptıktan sonra Nevşehir Kozaklı, Gürşehir, Avanos ilçelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü, Erzurum Narman ilçesinde İlçe Mİlli Eğitim Müdürü ve son olarakta Kayseri Tomarza ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır. Emekli İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Sayın Turap Turhal hocamıza yeni görevinde üstün başarılıar dileriz.